ظروف مسی

 

مس ماده ای معدنی با خواصی بسیار زیاد برای بدن و سلامتی انسان می باشد. این ماده ارزشمند معمولا در رژیم غذایی افراد وجود ندارد و کمبود مس می تواند مشکلاتی از قبیل اضافه وزن، کاهش حافظه و بیماری هایی را ایجاد کند. هر فرد می تواند با خوردن آب یا مواد غذایی در ظروف مسی که دارای آبکاری قلع می باشند تا حدودی مس مورد نیاز بدن خود را تامین کند. در اینجا تعدادی از ظروف مسی کاربردی که قابل استفاده برای دکوراسیون منزل، کافی شاپ، رستوران ها و ... می باشند قرار داده شده است. این ظروف را می توانید برای کسانی که به سلامتی آن ها اهیمت می دهید نیز هدیه دهید. برای مثال سرو یا پخت غذا در ماهیتابه مسی می تواند علاوه بر جنبه زیبایی که در دکوراسیون میز غذای شما دارد بهرمندی از خواص مس را برای اعضای خانواده به همراه داشته باشد.

  • 1
{{ product.discountPercent}}%
تخفیف
{{ product.regularPrice }} تومان
{{ product.price }} تومان
ناموجود
به زودی
  • 1

استفاده از ظروف مسی به میزان کنترل شده بسیار توصیه شده است زیرا مس به راحتی جذب بدن شده و خواص بسیار زیادی نیز دارد. مس ماده ای نرم، خالص و چکش خوار است که به دلیل قرار گرفتن در هوا به رنگ نارنجی قرمز می باشد و ماده ای بسیار ضروری برای بدن شناخته شده است به این دلیل که نقشی بسیار مهم در تولید آنزیم تنفسی سیتوکروم اکسیداز سی دارد. همچنین در اندام های بدن انسان از جمله کبد، ماهیچه ها و استخوان ها مس یافت می شود.

اما نکته ای که وجود دارد بدن ما چه میزان به مس نیاز دارد؟ وجود مس در بدن به میزان کافی موجب بهبود عملکرد مغز و حافظه می شود و در درمان بیماری های قلبی و ریوی موثر است. کم بود مس در بدن حالتی ایجاد می کند که مغز به صورت مداوم دستور گرسنگی و در نتیجه پر خوری بدهد که در صورت تامین مس مورد نیاز این می تواند کمک بزرگی به افر ادی باشد که اضافه وزن دارند. 

نیاز بدن به مس بسیار کم تر از سایر مواد معدنی است ولی همین مقدار کم تر هم به بدن گاهی نمی رسد. از طرفی وجود مس زیاد در بدن هم موجب مسمومیت می شود که نتیجه تداخل مس و روی در بدن می تواند حتی کشنده باشد.
فروشگاه اینترنتی تک سبد مجموعه ای از ظروف مسی با آبکاری قلع سالم را در اختیار شما قرار داده است که می توانید برای تامین مس مورد نیاز بدن خود از این ظروف استفاده کنید. اما دقت داشته باشید میزان مس مورد نیاز بدن بسیار کم بوده و مصرف مداوم و پخت غذا به صورت روزانه در ظروف مسی اصلا توصیه نمی شود.

امروزه استفاده از مس به صورت لوازم تزئینی دکوراسیون ها مثل چراغ گرد سوز مسی و یا استفاده در زیورآلات مثل ست های دستبند و انگشتر مسی هم رواج یافته است که توسط خانم ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.