قلمکاری اصفهان

هنر قلمکاری، یکی از هنرهای مورد پسند عموم مردم است که حس دلپذیر خاص و سنتی به انسان می بخشد، و برای مقاصد گوناگونی از جمله سفره، رومیزی، پرده و تزیینی قابل استفاده است. پارچه قلمکار هنوز هم با همان روش های سنتی و با مواد طبیعی تولید می گردد. یکی از مراکز اصلی تولید سفره قلمکار، اصفهان است که به میزان انبوهی تولید کرده و حتی به سراسر ایران و سایر کشورها صادر می نماید.

ما پارچه قلمکاری اصفهان را با کیفیت و مدل های متنوع، آن هم به صورت مستقیم از تولید کننده اصفهانی در سراسر کشور پخش می نماییم. بدین ترتیب واسطه ها حذف گردیده و امکان سفارش به صورت عمده و تکی در سراسر ایران وجود دارد.

سفارشات عمده نیز در این بخش پذیرفته می شود که می توانید برای اطلاع از قیمت با خرید عمده و نحوه ارسال با شماره 031395025000 و ( 09032735028 پشتیبانی 24 ساعته ) تماس حاصل نمایید.

  • 1
  • 1

 

هنر قلمکاری چیست؟

قلم کاری یا به اصطلاح گذشتگان چیت سازی، هنر چاپ کردن نقوش مختلف بر روی پارچه است نقوشی هم چون جانوران، مناظر تاریخی، موضوعات و وقایع تاریخی و...در تهیه ی انواع سفره ها، سجاده ها و در گذشته لباس ها استفاده می شود.

 

سابقه و بیشینه ی قلم کاری:

هنر قلم کاری در اصل در دوران صفویه بود که گسترش یافت و اوج شکوفایی آن را می توان زمان پادشاهی شاه عباس در قرن یازدهم هجری قمری دانست، به این گونه که در این دوره بازار قیصریه ی اصفهان مرکز تولید و عرضه ی انواع مصنوعات قلم کاری شده بود و کارگاه های بزرگ و کوچکی در سراسر این بازار بزرگ راه اندازی شده بودند و عمدتا لباس های مردانه و زنانه بودند که به شکل قلمکاری در می آمدند، اما این رسم تنها تا اواسط حکومت قاجاریان بر ایران پا بر جا ماند.در حال حاضر نیز اصفهان باز هم همچون دوران صفویه مرکز تولید قلمکاری د ایران است، با این تفاوت که امروزه سفره های قلمکاری بیشتر از هر چیز دیگری رواج دارد.

 

مراحل تولید پارچه های قلمکاری:

قلمکار سازان در تهیه ی پارچه های قلمکاری، قبل از هر کاری پارچه هایی که بایستی قلمکاری بر روی آن انجام شود، به مدت پنج روز جهت از بین رفتن آهار پارچه و همچنین خارج شدن مواد زائد آن، در رودخانه قرار می دهند.سپس رنگ زمینه ی پارچه را به رنگ نخودی در می آورند، حال نوبت چاپ نقوش بر روی پارچه است که به کمک قاب های چوبی انجام می گیرد.بعد از شستشوی پارچه برای خارج شدن رنگ های اضافه آن را خشک نموده و سعی در تثبیت رنگ می نمایند.تثبیت رنگ به این گونه است که پارچه ای ک نقوش بر روی آن چاپ شده است، در داخل آب جوشی که در آن مغز روناس و پوست انار اضافه شده، حرارت می بیند.اکنون پارچه ی قلم کاری شده آماده است.

 

معرفی فروشگاه تک سبد

فروشگاه بزرگ تک سبد از معدود عرضه کنندگان محصولات قلم کاری است که در ارتباط با برترین تولیدکنندگان مصنوعات قلمکاری بوده و بدون هیچ گونه واسطه ای، محصولات قلمکار خود را به بهترین قیمت، در سراسر کشور عرضه می دارد و به این نحو حمایت خود را از کالای ایرانی اعلام می دارد..