فیروزه کوبی اصفهان

مهد رشد و شکوفایی هنر زیبا و نفیس فیروزه کوبی اصفهان است و این روزها انواع ظروف فیروزه کوبی از اصفهان به سراسر جهان صادر می گردد. فروشگاه اینترنتی با سابقه و معتبر تک سبد، این هنر فاخر را به صورت مستقیم و بدون واسطه در سراسر ایران به صورت تکی و عمده پخش می نماید تا همه هموطنان بتوانند هنر دست هم وطنان خود را با قیمت واقعی خرید نمایند و خانه های خود را به سبک ایرانی تزیین نموده و یا به عزیزان خود هدیه دهند.

قیمت هایی که در سایت مشاهده می نمایید قیمت خرید تکی بوده و برای خرید با تعداد بالا می توانید با شماره های 031395025000 و ( 09032735028 پشتیبانی 24 ساعته ) تماس حاصل نمایید.

  • 1
  • 1

فیروزه کوبی چیست؟

فیروزه کوبی یکی از هنر های اصیل و کهن ایرانی میباشد که  همواره آثار برجسته ی این هنر زیبا چشم جهانیان را به سمت خود جلب کرده است.سنگ فیروزه از معادن استخراج شده و هنرمندان در کارگاه های فیروزه کوبی، سنگ های شکسته شده و غیر قابل استفاده را به حالت شطرنجی، با دقت، ظرافت و منظم بر روی سطوح ظرف های مختلف که غالبا از جنس مس میباشند، ولی نمونه های برنجی و برنزی هم در بین آنها دیده میشود و یا بر روی سطح زیورآلات قرار میدهند .امروزه به جز بر روی ظروف و زیورآلات در ساخت  تابلوهای نفیس هم کاربرد دارد.

این چیدمان ظریف و منظم سنگ ها در کنار یکدیگر باعث خلق شاهکاری چشم نواز میگردد. ارزش هنری این آثار زمانی بیشتر است که تعداد سنگ های فیروزه بر روی زیرساخت بیشتر و فاصله ی بین آنها کمتر باشد.

با وجود اینکه فیروزه کوبی در ایران قدمتی چندانی هم ندارد، با این حال در همین مدت کم توانسته است چشم های زیادی را به طرف خود بکشاند.

 

تاریخچه فیروزه کوبی:

هنر فیروزه کوبی برای اولین بار حدود 70 سال پیش در مشهد و بر روی زیور آلاتی هم چون گوشواره و گردنبند، ظهور پیدا کرد و 20  سال پس از آن شخصی به نام حاج داداش این هنر زیبا و برجسته را به اصفهان آورده و زمینه شکوفایی فیروزه کوبی در اصفهان را بنا نهاد.

فیروزه کوبی از آن زمان تا کنون رشد و ترقی بسیاری داشته است و هنرمندان و اساتید بسیاری در این شهر مشغول فعالیت در کارگاه های فیروزه میباشند، به گونه ای که به جرات میتوان اصفهان را مهد فیروزه کوبی در ایران نام نهاد.

 

فیروزه کوبی اصفهان:

محصولات فیروزه در اصفهان شامل ظروف فیروز کوبی  و بخصوص زیورآلات فیروزه با زیبایی چشم نواز خود توانسته اند، از بین گردشگران ایرانی و خارجی، افراد بسیاری را مجذوب خود نمایند.دقت و ظرافت به کار رفته شده در فیروزه کوبی اصفهان به قدری حیرت آور است، که ساعت ها نگاه به آن نه تنها کسل کننده نیست، بلکه آرامش و لذت خاصی را به انسان هدیه میکند.

 

عرضه مستقیم انواع ظروف فیروزه کوبی اصفهان، مستقیم از تولید کننده:

فروشگاه بزرگ تک سبد یکی از برترین و بزرگ ترین عرضه کنندگان آثار فیروزه کوبی هم به صورت تکی و هم به صورت عمده در ایران میباشد، که در مجموعه سایت های خود به معرفی فاخر ترین آثار فیروزه، چه ظروف و چه زیورآلات فیروزه کوبی پرداخته است، تا بتواند گامی مثبت در راستای حمایت از فرهنگ و هنر اصیل ایرانی-اصفهانی بردارد و شما را در خرید محصولات فیروزه ی اصیل و مرغوب و در حقیقت در حمایت از کالای ایرانی یاری رساند.