attachment is not defined
به اشتراک بگذارید :
وضعیت : ناموجود
کد کالا :7550100

ISFAHAN COPPER PAN 5*21cm

استفاده از ظروف مسی هم برای استفاده های واقعی و روزمره و هم برای استفاده های تزیینی طرفداران زیادی دارد.ماهی تابه حاضر تولید هنرمندان اصفهانی بوده و دارای ابعاد جمع و جوری است.ارتفاع آن 5 سانتی متر و قطر ظرف 21 سانتی متر می باشد.

این ظرف مسی دارای ضخامت مناسب،کیفیت مس خوب، آبکاری قلع در داخل و دو عدد دسته برنجی در دو طرف است.قابلیت پخت و پز و استفاده واقعی از مشخصه های این ظرف است.نوع پرداخت آن،چکش کاری می باشد.

مشخصات کلی محصول

نوع ظرف ماهی تابه
ابعاد 5*21 سانتی متر
وزن 580 گرم
جنس مس با آبکاری قلع
نحوه ساخت کار دست و ماشین
تولید کننده اصفهان
موارد استفاده برای پخت و پز
سایر دارای خواص طبی، دسته دار، پرداخت چکش کاری

مشخصات کلی ماهی تابه مسی

تولید اصفهان

ابعاد 5*21 سانتی متر

دو عدد دسته برنجی پرچی

پرداخت چکشی

قابلیت پخت و پز

آبکاری قلع در داخل ظرف

 

ماهی تابه مسی

 

درمورد فواید مس، موارد زیادی می توان ابزار نمود. اولین مزیت مس این است که ضد سرطان، ضدافسردگی، انرژی زا، تقویت کننده سیستم دفاعی بدن، تنظیم کننده ترشح هرمونهای بدن و … . بدن انسان برای تامیین انرژی نیاز به تعدادی بسیار زیاد یون مس دارد. مس در ساختار آنزیم سرولوپلاسمین شرکت دارد. وقتی از این ظروف برای طبخ غذا استفاده گردد بدن یون مورد نیاز خود را از این طریق به دست می آورد علت اینکه در قدیم اکثر ظروف از جنس مس بوده همین است. مس به اکسید شدن گلوگز ودر نتیجه آزاد شدن انرژی در بدن کمک می کند. مس به جذب آهن توسط بدن کمک می کند. مس به تامین اکسیژن لازم برای بافت های بدن به منظور افزایش سطح انرژی بدن از جمله مغز کمک می کند. مس به غدد تیرویید برای تعادل در ترشح هرمون ها یاری می رساند. مس به عنوان حمل کننده اکسیژن در خون عمل می کند. به عملکرد مغز واعصاب کمک می کند. مس به عملکرد اسید آمینه تیروزین به منظور عامل رنگ لازم می باشد. مس برای ساخت سلول های قرمز خون ضروری است. مس جزیی از آنزیم ضروری برای سنتز هورمون آدرنا لین می باشد. مس با فعالیت آنزیم های روده ای در ارتباط نزدیک است. سطح مس در بدن با ستح استروژن در ارتباط است. مس میزان آدرنالین نوراپی نفرین ودو پامین را افزایش می دهد.

 

ظروف مسی از دیرباز به دلیل قلع اندود شدن در سطح داخلی آن جهت طبخ هر گونه غذا مناسب بوده وبه توصیه بسیاری از پزشکان بهترین فلز جهت حفظ سلامت و بهداشت غذا می باشد توجه داشته باشید در سطح داخلی ظروف مسی به دلیل وجود قلع پس از استفاده از آن مخصوصآ طبخ غذاهای ترش و کلری که مخلوط آب آشامیدنی است لکه های سیاه رنگی نمایان می شود که این بدلیل خاصیت ویژ فلز قلع و کلر آب آشامیدنی بوده و جای هیچ گونه نگرانی برای سلامتی مصرف کننده نیست شما می توانید جهت از بین بردن و تمیز کردن نسبی این لکه ها سطح داخلی رابا خاکستر و پودر ظرفشویی توسط اسکاج نرم بشویید و از کشیدن هرگونه سیم ظرفشویی جدا خودداری کنید خوب است بدانید درصورت ظاهر شدن قرمزی مس بر سطح داخلی ظروف پخت هر گونه شیرینی وحتی برنج بلامانع است و تنها از طبخ غذاهای ترش خود داری کنید جواب بخش دوم سوال هم باید گفت که ظروف مسی به دو روش دستی کوره ای وپرسی یا همان ماشینی ساخته می شود ظروفی که به روش دستی کوره ای وچکشی ساخته می شود از ضخامت بیشتری برخوردار است و سفید گری داخل ظروف از دوام بیشتر ی برخوردار است وغذا دیر تر می سوزد.

 

در مورد این محصول نظردهید