میناکاری لالجین

جهت سفارشات عمده خرید مینا کاری لالجین لطفا با مرکز تولید اصفهان تماس گرفته و از تخفیف 20 تا 50 درصدی استفاده نمایید.

شماره تماس سفارشات عمده 031395025000 و ( 09032735028 پشتیبانی 24 ساعته ) ضمن آنکه برای سفارشات عمده امکان حک و چاپ لگو یا متن مورد نظر شما بر روی محصولات و یا قاب محصولات میناکاری امکان پذیر است.

  • 1
  • 1

آشنایی با هنر میناکاری روی سفال لالجین:

از قدیمی ترین سازه های دست بشری، ظروف سفالی می باشد که از دیرباز در خدمت زندگی بشری بوده است. شواهد حاکی از آن است که  قدمت ظروف سفالین در ایران به بیش از 1000 سال می رسد و شایان ذکر می باشد که در سال های اخیر شاهد رشد چشم گیر صنعت سفالگری ایران بوده ایم، که نه تنها در داخل کشور مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه شاهد صادرات این محصولات به سایر کشورها می باشیم. یکی از بزرگترین و معتبر ترین مراکز تولید ظروف سفالی در ایران که لقب شهر جهانی سفال را نیز، به خود اختصاص داده است، شهر لالجین می باشد که به دلیل تولید متنوع ترین و مرغوب ترین سفال به عنوان یکی از مراکز گردشگری شهر همدان شناخته شده است.

با توجه به اینکه هنر سفالگری در لالجین از مهمترین جاذبه گردشگری این شهر محسوب می شود، توانسته است نقش بسزایی در کارآفرینی در این منطقه داشته باشد. سفال لالجین یکی از بهترین سفال های تولیدی در ایران و خاورمیانه می باشد. یکی از کاربرد های سفال لالجین، تولید سفالینه های مینایی می باشد که از تلفیق دو هنر اصیل و با ارزش سفالگری و میناکاری شکل گرفته است. نقوش مورد استفاده برای تولید ظروف میناکاری روی سفال از طرح های اسلیمی برداشت شده اند. مراحل تولید  محصولات میناکاری روی سفال شامل چهار مرحله می باشد که عبارتند از ساختن سفال، تهیه الگو، قلم‌زنی و لعاب زنی. لازم بذکر می باشد هنرمند میناکار برای پیاده سازی طرح بر روی سفال باید به نقاشی مسلط باشد، در غیر اینصورت مجبور به استفاده از شابلون میناکاری روی سفال برای طرح اندازی بر روی زیر ساخت می باشد.

 به جرات می توان گفت، تلفیق دو هنر مینا و سفال توانسته است تاثیر بسزایی در کسب و کار و رونق اقتصادی شهر لالجین داشته باشد. هرچند هنر میناکاری روی سفال، هنر نوپایی می باشد اما زیبایی، ظرافت و کیفیت بالای این محصولات توانسته است مخاطبان بسیاری را به این هنر ظریف و زیبا جلب کند. پایتخت هنر میناکاری روی سفال، شهر لالجین واقع در استان همدان می باشد. شایان ذکر می باشد که درون مایه هنر میناکاری مذهبی بوده و در گذشته های نچندان دور از سفال های میناکاری برای تزئین مساجد و اماکن مذهبی استفاده می شده،  اما در حال حاضر ظروف تزئینی و کاربردی زیبایی با این هنر ظریف و چشم نواز  تهیه و تولید می شود که  جزء صنایع‌دستی شهرهای همدان و اصفهان بشمار می آید، همدان به دلیل زادگاه تولید سفال لالجین و اصفهان به عنوان مهد میناکاری ایران، قطب تولید این هنر میناکاری روی سفال می باشند.

با توجه به محبوبیت این هنر زیبا و چشم نواز، که توانسته است نقش بسزایی در اشتغال زایی و درآمد زایی داشته باشد، در سال های اخیر شاهد ارائه آموزش هنر میناکاری روی سفال به صورت آنلاین و یا از طریق اساتید این هنر زیبا می باشیم.  این هنر ظریف و زیبا از طریق توسعه  گردشگری و فروش ظروف میناکاری سفالی در اصفهان و همدان به دوستداران این هنر زیبا معرفی و شناسانده می شود. در سال های اخیر شاهد توسعه هنر میناکاری روی سفال به طور گسترده در شهر اصفهان می باشیم. فروشگاه اینترنتی تک سبد برای خرید عمده میناکاری روی سفال در اصفهان با دارا بودن بزرگ ترین سوله های مرکز تولید و عرضه ظروف میناکاری شده روی سفال آماده ارسال به سراسر ایران می باشد.

تک سبد با حذف واسطه ها توانسته است محصولات میناکاری روی سفال را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه نماید. در این مرکز خرید انواع ظروف میناکاری روی سفال با تنوع طرح بالا و قیمت های متفاوت ارائه می شود که می تواند طیف وسیعی از سلایق و بودجه ها را پوشش دهد. لازم بذکر می باشد برای سهولت در تهیه این محصولات به صورت تک یا عمده، امکان خرید اینترنتی ظروف میناکاری روی سفال برای علاقه مندان به این هنر فراهم آورده شده است.