attachment is not defined
به اشتراک بگذارید :
وضعیت : ناموجود
کد کالا :1021211

ISFAHAN COPPER PAN 5*18cm

ظروف مسی هم به دلیل ظاهر زیبا و هم به دلایل خواص درمانی دوباره مورد اقبال عموم قرار گرفته است.یکی از شهر های معروف تولید کننده ظروف مسی، اصفهان است که همواره مهد هنر و صنعت بوده و هست.ما ظرف های مسی گوناگون را به صورت مستقیم از تولید کننده در سراسر ایران توزیع می نماییم.

تابه مسی دسته چوبی دارای ابعاد کوچک 5*18 سانتی متر بوده و دسته چوبی آن که به واسطه یک قسمت مسی به بدنه پرچ شده است هم آن را بسیار خوش دست کرده و هم عایق بوده و نیاز به دستگیره برای آشپزی با این ماهی تابه ندارید.درون آن نیز آبکاری شده تا به سلامتی ضرری نزند و پرداخت روی آن از نوع چکش کاری است.

مشخصات کلی محصول

نوع ظرف ماهیتابه
ابعاد ارتفاع 5 و قطر 18 سانتی متر و دارای دسته با طول 17 سانتی متر
وزن 296
جنس مس و آبکاری قلع
نحوه ساخت دستی و دستگاه
تولید کننده هنرمندان اصفهانی
موارد استفاده گرم کردن و سرخ کردن انواع غذا
سایر پرداخت چکش کاری، دسته چوبی عایق ، ابعاد جمع و جور

مشخصات کلی تابه مسی دسته چوبی

ابعاد بسیار جمع و جور و قابل حمل

قطر 18 سانتی متر و ارتفاع 5 سانتی متر

 

تابه مسی

 

دسته دارای یک قسمت چوبی و یک قسمت مسی است و بر روی بدنه پرچ شده است

طول دسته 17 سانتی متر

آبکاری شده

 

 

ماهی تابه مسافرتی

 

دارای پرداخت چکش کاری

وزن 296 گرم

مناسب برای گرم کردن و سرخ کردن غذا

 

 

ماهی تابه مسی کوچک

 

نگهداری حرارت در ظروف مسی به مراتب بیش از سایر ظروف فلزی است و دلیل خوشمزه شدن و خوب جا افتادن غذا در این ظروف هم این است که حرارت در مس به طور یکنواخت توزیع می شود. از طرف دیگر، مس از عناصر لازم برای فرآیند خونسازی و رفع کم خونی است به همین دلیل پخت غذا در این ظروف می تواند کم خونی را کم کند.

یک مزیت دیگر مس نسبت به ظروف رایج دیگر آن است که غذا در ظرف مسی خیلی سریعتر می پزد. حتما تا به حال شنیده اید که سرخ کردن غذاها در ظرف مسی باعث تردتر شدن آن ها می شود و خورش های ایرانی مثل قرمه سبزی هم در این ظروف بهتر جا می افتند. راز همه این خوشمزگی ها در ویژگی های فلز مس و رسانایی بسیار زیاد آن است.

معروف است که پزشکان به کسانی که از درد مفاصل رنج می برند داشتن یک دست بند مسی را توصیه می کنند و دلیل این امر را هم کمبود یون های مسی در خون ذکر می کنند که با تماس دست بندهای مسی با پوست بخشی از این کمبود جبران شده و از درد مفاصل کاسته می شود از سوی دیگر محققین یکی از علت های بروز بیماری آلزیمر را رسوب یون های آلومینیوم در مغز عنوان می کنند.

تا چند دهه پیش مردم کشور ما رسم داشتند برای پخت غذا مخصوصاً خورشت و آش از قابلمه های مسی استفاده می کردند و یک کفگیر آهنی داشتند به نام حسوم که موقع پخت غذا دائم درون آن قرار می گرفت…هیچ کس نمی دونست چرا باید این کفگیر درون قابلمه مسی قرار بگیره، فقط می دانستند برای پخت غذا خیلی خوبه.کمبود یون مس باعث می شود شما دائم احساس رخوت و خواب آلودگی کنید.

 

ظروف مسی را نباید با خوراکی های زیاد شور و تلخ، ترش و شیرین و روغنی و گوشت بسیار نگهداشت و زنگار آن ضرر دارد ولی قلع اندود آن ضرر ندارد و بهترین جایگزین همراه دیزی های سنگین بجای آلومینیوم است زیرا آلومینیوم اثرات استخوانی و خونی و مغزی بدی دارد.چون مس در قدرت انتقال حرارت از بهترین فلزات بعد از طلا است در صرفه جویی انرژی و پخت سریع مفید میباشد.

در مورد این محصول نظردهید