به اشتراک بگذارید :
وضعیت : ناموجود
کد کالا :7550099

ZANJAN COPPER CUP

استفاده از ظروف مسی ریشه در تاریخ و طب سنتی ما دارد.یکی از ظروف مسی که می توان همیشه و در هر کجایی مورد استفاده قرار داد فنجان مسی یا لیوان مسی است.

فنجان حاضر از نوع ظروف مسی زنجان بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است.ارتفاع آن 6 سانتی متر و قطرش 7.5 سانتیمتر است.داخل فنجان با قلع آبکاری شده و دارای پرداخت از نوع چکش کاری می باشد.

دسته مسی آن هم به صورت پرچی به فنجان متصل شده است.

مشخصات کلی محصول

نوع ظرف فنجان
ابعاد 6*7.5 سانتی متر
وزن 94 گرم
جنس مس
نحوه ساخت کار دست و ماشین
تولید کننده زنجان
موارد استفاده انواع نوشیدنی ها
سایر دارای خواص طبی، خوش ساخت، ابعاد مناسب و کیفیت عالی

مشخصات کامل فنجان مسی زنجان

محل تولید زنجان

وزن 94 گرم

ارتفاع 6 سانتی متر

قطر 7.5 سانتی متر

نوع پرداخت چکش کاری

دسته پرچ شده مسی

آبکاری قلع در درون فنجان

محصول دست و ماشین

 

فنجان مس زنجان 

 

بیرون این فنجان به رنگ مس است و درون آن با لایه‌ای از قلع پوشیده شده و به‌رنگ نقره‌ای درآمده است. معمولاً از قلع برای پوشش قسمتی از ظروف مسی که برای سرو و پخت مواد غذایی و مایعات به‌کار می‌رود استفاده می‌شود. این فنجان مسی ساده، در زنجان و توسط هنرمندان این شهر ساخته شده است.

 

مسگری یکی از صنایع‌دستی کهن ایران است. اشیا و ظروف مسی دست‌ساز از زمان‌های دور در موزه‌ها قابل مشاهده هستند. پیشینه مسگری در ایران حداقل به پنج هزار سال پیش می‌رسد و به ظن غالب اولین فلز مکشوفه به‌دست انسان همین فلز مس بوده است. مس به دلیل خاصیت شکل‌پذیری و چکش‌خوار بودن از قدیم برای ساخت ظروف استفاده می‌شده است. مس دارای خواص پزشکی و غذایی مهمی است. با استناد به تجربیات مسگران و بنا به عقیده پزشکان، کمبود یون مس باعث رخوت و احساس خواب‌آلودگی و کسالت در شخص می‌شود. بنابراین استفاده از این ظروف برای چند وعده در هفته توسط پزشکان پیشنهاد می-شود. لازم به ذکر است برای براق نگه‌داشتن جداره خارجی(قسمت مسی رنگ) ظروف می‌توان از آبلیمو و نمک استفاده کرد. همچنین می‌بایست از اسفنج‌های نرم و ابری برای تمیز کردن ظروف مسی استفاده شود. این فنجان مسی علاوه بر طراحی مناسب و همینطور خواصی که دارد، می‌تواند موارد استفاده زیادی در بین ظروف خانه شما داشته باشد.

 

 

در مورد این محصول نظردهید

پیشنهاد ویژه