به اشتراک بگذارید :
وضعیت : کالا موجود و قیمت به روز است.
کد کالا :7550099

ZANJAN COPPER CUP

استفاده از ظروف مسی ریشه در تاریخ و طب سنتی ما دارد.یکی از ظروف مسی که می توان همیشه و در هر کجایی مورد استفاده قرار داد فنجان مسی یا لیوان مسی است.

فنجان حاضر از نوع ظروف مسی زنجان بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است.ارتفاع آن 6 سانتی متر و قطرش 7.5 سانتیمتر است.داخل فنجان با قلع آبکاری شده و دارای پرداخت از نوع چکش کاری می باشد.

دسته مسی آن هم به صورت پرچی به فنجان متصل شده است.

مشخصات کامل فنجان مسی زنجان

محل تولید زنجان

وزن 94 گرم

ارتفاع 6 سانتی متر

قطر 7.5 سانتی متر

نوع پرداخت چکش کاری

دسته پرچ شده مسی

آبکاری قلع در درون فنجان

محصول دست و ماشین

 

فنجان مس زنجان 

 

بیرون این فنجان به رنگ مس است و درون آن با لایه‌ای از قلع پوشیده شده و به‌رنگ نقره‌ای درآمده است. معمولاً از قلع برای پوشش قسمتی از ظروف مسی که برای سرو و پخت مواد غذایی و مایعات به‌کار می‌رود استفاده می‌شود. این فنجان مسی ساده، در زنجان و توسط هنرمندان این شهر ساخته شده است.

 

مسگری یکی از صنایع‌دستی کهن ایران است. اشیا و ظروف مسی دست‌ساز از زمان‌های دور در موزه‌ها قابل مشاهده هستند. پیشینه مسگری در ایران حداقل به پنج هزار سال پیش می‌رسد و به ظن غالب اولین فلز مکشوفه به‌دست انسان همین فلز مس بوده است. مس به دلیل خاصیت شکل‌پذیری و چکش‌خوار بودن از قدیم برای ساخت ظروف استفاده می‌شده است. مس دارای خواص پزشکی و غذایی مهمی است. با استناد به تجربیات مسگران و بنا به عقیده پزشکان، کمبود یون مس باعث رخوت و احساس خواب‌آلودگی و کسالت در شخص می‌شود. بنابراین استفاده از این ظروف برای چند وعده در هفته توسط پزشکان پیشنهاد می-شود. لازم به ذکر است برای براق نگه‌داشتن جداره خارجی(قسمت مسی رنگ) ظروف می‌توان از آبلیمو و نمک استفاده کرد. همچنین می‌بایست از اسفنج‌های نرم و ابری برای تمیز کردن ظروف مسی استفاده شود. این فنجان مسی علاوه بر طراحی مناسب و همینطور خواصی که دارد، می‌تواند موارد استفاده زیادی در بین ظروف خانه شما داشته باشد.

 

 

مشخصات کلی محصول

نوع ظرف فنجان
ابعاد 6*7.5 سانتی متر
وزن 94 گرم
جنس مس
نحوه ساخت کار دست و ماشین
تولید کننده زنجان
موارد استفاده انواع نوشیدنی ها
سایر دارای خواص طبی، خوش ساخت، ابعاد مناسب و کیفیت عالی

در مورد این محصول نظردهید