بذر گل پریوش

بذر گل پریوش

3.3 امتیاز / 59 رأی
به اشتراک بگذارید :
وضعیت : ناموجود
کد کالا :22200016

VINCA ROSEA

پریوش گیاهی است گرمسیری چند ساله حساس به سرما که می توان با فراهم کردن شرایط مناسب آن را به مدت طولانی نگهداری کرد. در باغچه به عنوان گل حاشیه ای در بهار کشت می شود و در پائیز در اثر سرما از بین می رود. بومی نواحی استوایی بوده که ارتفاع آن به ۳۰ تا ۳۵ سانتی متر می رسد و امروزه به عنوان گیاه گلدانی پرورش داده می شود.

بذر پاکتی گل پریوش دارای استاندارد لازم با قدرت رشد و نمو بسیار بالاست.زمان کاشت آن اواخر زمستان تا اوایل بهار و دوره گلدهی آن اواخر بهار و تابستان است.

نام بذر بذر پریوش
نام علمی گیاه Catharanthus roseus
نام انگلیسی گیاه Catharanthus roseus,Periwinkle, Sadabaha
نوع گیاه گیاهی است بومی نواحی استوایی که ارتفاع آن به ۳۰ تا ۳۵ سانتی متر می رسد و امروزه به عنوان گیاه گلدانی پرورش داده می شود. در جنس Vinca،هفت گونه گزارش شده است که بین آنها تنوع زیادی وجود دارد. برخی بوته ای، برخی همیشه سبز، برخی خزان دار و برخی علفی یک ساله هستند که شاخه های آن ها روی زمین گسترده می شود.
برگ دارای برگه ای کشیده، بیضی شکل، براق و به رنگ سبز تیره است و رگبرگ های آن رنگ روشن داشته که به تشخیص آن کمک می کند
گل گل ها دارای ۵ گلبرگ به رنگ صورتی، سفید، قرمز و ارغوانی است.
فصل گل اواخربهار و تابستان
طرز کاشت در داخل خانه 10 تا 12 هفته قبل از آخرین یخبندان، دانه را در عمق 6 میلی‌متری بکارید. تا وقتی که دانه‌ها جوانه بزنند گلدان‌ها را در محلی گرم (24 تا 27 درجه سانتی‌گراد) قراردهید. بعد گلدان‌ها را به اتاقی با دمای معمولی ببرید. 12هفته پس از آخرین یخبندان یعنی وقتی که خاک گرم شد نهال‌ها را بیرون ببرید. اوایل تابستان نوک ساقه‌ها را بچینید تا گیاه متراکم‌تر شده گل‌های آن بیشتر شوند.
آبیاری آبیاری مرتب
موقعیت گل پریوش مکان آفتابی و دارای خاک مرطوب را می پسندد و حتی گرمترین روزهای تابستان اثر سوئی روی رشد گیاه ندارد.به خاک گلدانی لومی، آبیاری مرتب و کود مایع در هر ماه نیاز دارد. حداقل دمای قابل تحمل آن 10 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

در مورد این محصول نظردهید