attachment is not defined
به اشتراک بگذارید :
وضعیت : کالا موجود و قیمت به روز است.
کد کالا :7550093
قیمت :
229000 تومان

INLAY VASE 20cm

هنر دست ایرانیان و به خصوص اصفهانی ها شهره خاص و عام بوده و در سراسر دنیا شناخته شده است.یکی از هنر ها و صنایع دستی که این روزها طرفداران زیادی را در بین مردم پیدا نموده است خاتم کاری بر روی مس می باشد که بسیار زیبا و چشم نواز است و ظروف موجود در سایت از جنس درجه یک با کیفیت ممتاز جهانی است.

محصول حاضر یک گلدان از جنس مس اعلاست که روکش خاتم از نوع بهترین خاتم تولید شده از استخوان شتر و چوب بر روی آن نصب شده است.ارتفاع این گلدان 20 سانتی متر می باشد.

این گلدان شکیل می تواند دکوراسیونی بی نظیر به خانه شما ببخشد،این محصول بنا به درخواست مشتری با یک قاب چوبی مشبک استثنایی عرضه می شود تا هدیه ای عالی یا یک گلدان تزیینی بینظیر گردد.

مشخصات کلی

جنس ظرف مس اعلا
ابعاد ارتفاع 20 سانتی متر و قطر 8.5 سانتی متر
وزن 266 گرم
تولید اصفهان
کار برد واقعی و تزیینی
جنس خاتم چوب، استخوان شتر و فلز برنج

دیگر خصوصیات

سایر مشخصات بسیار با کیفیت از نوع درجه یک، امکان ارسال با جعبه مشبک چوبی، ارسال به سراسر ایران به صورت عمده و تکی

خاتم کاری یک هنر جهانی و شناخته شده در کل دنیا با قدمت بسیار بالاست.این هنر به خصوص در اصفهان بسیار رواج داشته و هنرمندان بنامی به این کار مشغول هستند.یکی از مدل ها و طرح های خاتم که طرفداران زیادی پیدا کرده است خاتم کاری روی مس است که جلوه بسیار زیادی دارد و واقعا چشم نواز و نفیس است.

 

گلدان خاتم

 

گلدان خاتم کاری حاضر ترکیب بسیار زیبایی از خاتم کاری بر روی گلدان مسی است.این محصول اثزر دست هنرمندان اصفهانی است و می تواند هدیه ای عالی و یا هدیه تبلیغاتی نفیسی باشد که به دنبال خرید آن هستید.یکی از آپشن های این محصول وجود یک جعبه مشبک بسیار زیباست که در صورت درخواست مشتری و با اضافه شدن مبلغ اندکی همراه با گلدان برای شما ارسال می گردد تا با قرار گرفتن گلدان درون آن جلوه ای چند برابر خرید میناکاری داشته باشد.

 

 

گلدان مس و خاتم 

 

 

خاتم از جمله هنرهای سنتی است که برای ساختن آن دقت و تحمل زیادی لازم است. ساخت خاتم مراحل مختلفی از رشته کردن "لا" تا پرداخت خاتم را شامل می شود.

 پره پیچی: در این مرحله سه مقطع متساوی الاضلاع را همراه با یک مثلث دیگر کنار یکدیگر قرار می هند تا تشکیل یک مثلث بزرگ تر را بدهد.

تبدیل "لا" به رشته های نازک: این کار از طریق اره انجام می شود. پس از برش "لا"، رشته ها را در داخل یک شیار به نام "تنگ مثلث ساب" قرار داده و می سایند تا رشته ها به صورت یکنواخت درآیند.

 بریدن و رشته کردن (درست کردن "لا"): "لا" به ورقه هایی به ضخامت یک تا سه میلی متر گفته می شود که از بریدن قطعه های چوب به دست می آید. این ورقه ها بر روی قامه قرار می گیرد.

شش پیچی: به مجموع شش مثلث در کنار یکدیگر گفته می شود که قاعده آن به سمت خارج و راس آن به سمت داخل است.

تو گلو: در این مرحله چهار پره کنار یکدیگر قرار داده می شود. تو گلو عمدتا در بین گل های خاتم مورد استفاده قرار می گیرد.

گل بندی: نقشی است که از کنار هم قرار گرفتن مثلث ها، پره ها و شش ها ایجاد می شود.

لوزبندی: در این مرحله، گل های خاتم به شکل لوزی کنار یکدیگر قرار گرفته و زاویه های داخلی آن با تو گلویی ها پر می شود. هر لوزی حدود 62 سانتی متر است.

پرس فشار خاتم: در این مرحله لوزها بر روی دو عدد "لا" قرار گرفته و به وسیله چسب، پرس گرم می شوند.

قامه بری: پس از پرس کردن قامه، آن را بریده و به 20 قطعه تبدیل می کنند.

آستر کردن خاتم: در این مرحله یک طرف خاتم های بریده شده آستر می شود. ضخامت این آستر حدود یک میلی متر است.

ساییدن: در این مرحله، پشت و آستر چوبی خاتم را رنده کرده و می سایند.

چسباندن: این مرحله شامل چسباندن ورقه های خاتم با چسب یا سریشم بر روی اشیاء مورد نظر است.

مرحله آخر خاتم کاری شامل بتونه کاری، ساییدن، پرداخت و پلی استر است

در مورد این محصول نظردهید

پیشنهاد ویژه