attachment is not defined
به اشتراک بگذارید :
وضعیت : ناموجود
کد کالا :7550098

INLAY CANDY DISH

این ظرف زیبا، اثر دست می تواند جلوه ای عالی به دکوراسیون و یا میزهای پذیرایی شما ببخشد.ظرف شش ضلعی با دالبر های بسیار زیبا از جنس چوب بوده و تمام سطح آن بوسیله خاتم کاری پوشانده شده است.

خاتم کاری حاضر اثر دست هنرمندان اصفهانی است که از جنس چوب، استخوان و فلز برنج ساخته شده است.ظرف از نوع در دار بوده و ابعاد ظرف 5.5*18*18 سانتی متر می باشد.

در زیر این شکلات خوری پایه های چوبی تعبیه شده است.اگر هدیه ای ماندگار،نفیس و چشم نواز برای عزیزانتان می خواهید این شکلات خوری انتخابی عالی است.

مشخصات کلی

جنس ظرف چوب
ابعاد 5.5*18*18 سانتی متر
وزن 388 گرم
تولید اصفهان
کار برد واقعی و تزیینی
جنس خاتم چوب، استخوان و برنج

دیگر خصوصیات

سایر مشخصات بسیار شکیل و زیبا، هدیه ای عالی، پذیرش سفارش به صورت عمده و تکی

مشخصات کلی شکلات خوری شش ضلعی خاتم کاری

ابعاد 18*18*5.5 سانتی متر

بسیار زیبا و شکیل

خاتم کاری دستی اثر هنرمندان اصفهانی

 

شکلات خوری شش ضلعی خاتم

 

دارای در شش ضلعی

دارای دالبر های زیبا

مناسب برای میز های پذیرایی

استفاده تزیینی و واقعی

قسمت داخلی از جنس چوب

ابعاد فضای داخلی 4.8*12*12 سانتی متر

 

شکلات خوری خاتم

 

خاتم ترکیبی است از چند ضلعی‌های منظم با تعداد اضلاع متفاوت که با استفاده از مواد اولیه گوناگون در رنگ‌های مختلف تشکیل می‌شود. پنج، شش، هفت، هشت یا ده ضلعی است.خاتم از هنرهای دستی دقیق و پرکار است که تولید و ساخت آن احتیاج به دقت و حوصله زیاد دارد. چند ضلعی‌هایی که در خاتم‌سازی به کار می‌آیددر لغت‌نامه دهخدا خاتم‌ساز چنین معنی شده‌است: «آنکه پاره‌های استخوان را در چوب با نقش و نگار بنشاند. خاتم‌سازی عمل خاتم‌ساز را گویند.»در دائرةالمعارف فارسی دربارهٔ خاتم‌کاری و خاتم‌سازی آمده‌است: «هنر آراستن سطح اشیاء به صورتی شبیه موزائیک، با مثلث‌های کوچک. طرح‌های گوناگون خاتم همواره به صورت اشکال منظم هندسی بوده‌است. این اشکال هندسی را با قراردادن مثلث‌های کوچک در کنار هم نقش‌بندی می‌کنند. مثلث‌ها را از انواع چوب، فلز و استخوان می‌سازند. هرچه مثلث‌ها ریزتر و ظریف‌تر باشند، خاتم مرغوب‌تر است. در یک طرح خاتم، برای ساختن کوچک‌ترین واحد هندسی، حداقل سه مثلث و برای بزرگ‌ترین آن، حداکثر چهارصد مثلث به کار می‌رود.»

 

 مهمترین مرکز خاتم سازی جهان امروز، ایران است. هر چند در کشورهای هندوستان، سوریه، عراق و فلسطین نیز هنر خاتم کاری وجود دارد، اما به قدمت و ظرافتی که در ایران انجام می شود نیست، در حقیقت این هنر ویژه ایران خرید میناکاری است.

 

خاتم های ایران در نمایشگاههای جهانی و بین المللی، همواره در رده اول و ممتاز بوده است.سابقه خاتم در اصفهان به دوره سلجوقیان می رسد که آثاری باقی مانده است. از جمله درب شبستان مسجد جامع اصفهان و آثاری هم در جاهای دیگر مانند مسجد مصری در جهانباره بوده است.

در مورد این محصول نظردهید

پیشنهاد ویژه