attachment is not defined
به اشتراک بگذارید :
وضعیت : کالا موجود و قیمت به روز است.
کد کالا :7550079

kashkool filigree 15cm

کشکول کوچک ملیله کاری ظرفی بسیار زیبا و شکیل از نوع پایه دار و دسته دار است.این ظرف پایه دار اثر دست هنرمندان اصفهانی است و طی مراحل گوناگونی از جمله آماده کردن مفتول های مسی چهر گوش، قرار دادن در کنار هم با ایجاد نقش دهای مسی، لحیم کاری و آبکاری با نقره تولید شده است.

ارتفاع این ظرف 15.5 سانتی متر، و ابعاد دهانه 17*10 سانتی متر می باشد. جنس ظرف از فلز مس بوده و برای زیبایی و دوام بیشتر با نقره آبکاری شده است.از این ظرف برای آجیل خوری، شکلات، نقل و ... می توان استفاده کرد.

 

طرح کشکول با پایه ملیله کاری شده

دارای دو عدد دسته

ساخته شده از مفتول های مسی چهر گوش

استفاده از لعاب کاری از جنس نقره

ایجاد طرح بته سر کج

بسیار شکیل و زیبا

وزن 190 گرم

عالی برای هدیه

قابل استفاده به صورت زینتی و یا استفاده واقعی

رنگ ثابت

برای شستشو از وسایل زبر و خشن و یا سفید کننده ها استفاده ننمایید.

 

 

کشکول ملیله کاری

 

 

ملیله‌کاری شاخه‌ای از هنر فلزکاری است که با مفتول‌های (نوار) نازک مسی و با صرف وقت و دقت فوق‌العاده و مهارت هنرمند ملیله‌کار با بهره‌گیری از نگاره‌های سنتی و طرح‌های اسلیمی به هم پیوند و ارتباط یافته است. با نشاندن این سیم ها در قالب‌هایی که معمولاً از تخته و موم ساخته شده و با طرح و شکل دادن مختلف به آنها، تاروپودها به هم متصل شده و شکل می‌گیرند. سپس توسط استادکار توسط لحیم به هم وصل شده تا به شکل ظروف موردنظر در بیایند و جهت صیقلی شدن و هموار شدن چکش‌کاری می شوند.

 

 

ملیله کاری با نقره

 

در مرحله آخر جهت ایجاد پوشش تزئینی و محافظ توسط نقره آبکاری می شوند. به این صورت که ظروف داخل وان آبکاری طی فرآیند الکتریکی بر اثر عبور جریان مستقیم برق ازآن، لز محلول در داخل وان (نقره) به صورت پوشش روی ظرف ملیله قرار می‌گیرد. بعد از اتمام این مرحله جهت جلوگیری از تیره شدن سطح آبکاری شده محلول ضدتیرگی نانو بر روی آن پوشیده می‌شود.ظرف مورد نظر قلع اندود شده و سپس روی آن قلم زده می‌شود.

 

 

ملیله کاری در اصفهان

 

ظرافت طرح، یکنواختی همه سطوح بدنه و اجرای درست طرح از جمله امتیازات یک اثر خوب و ماندگار می‌باشد.از کشکول ملیله کاری، می‌توان برای مواردی نظیر گزخوری، شکلات خوری، آجیل خوری و … استفاده کرد، به لحاظ طرح و نقوش ایجاد شده و مرغوبیت پوشش نهایی برای محافظت در برابر آسیب رسانی، از محصولات نفیس ملیله به شمار می رود و دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی می باشد.

 

 

 

ساخت ملیله

 

مشخصات

نوع ظرف کشکول پایه دار نقلی
ابعاد ارتفاع 15.5 و طول عرض 17*10 سانتی متر
وزن 190گرم
جنس مس
لعاب دارد
جنس لعاب نقره

سایر مشخصات

دیگر خصوصیات مناسب برای تزیین و یا استفاده واقعی برای شکلات، نقل، آجیل و غیره

در مورد این محصول نظردهید