attachment is not defined
به اشتراک بگذارید :
وضعیت : ناموجود
کد کالا :7550090

ENAMEL SUGAR BOWL -netted box

قندان میناکاری با جعبه چوبی مشبک ENAMEL SUGAR BOWL -netted box با کارایی تزئینی و مصرفی یکی از هنر های دستی اصفهان است که دارای یک جعبه چوبی مشبک بسیار زیبا می باشد. ابعاد قندان 9*12.5 سانتی متر بوده و ابعاد جعبه چوبی 11*11.3*14 سانتی متر می باشد. جعبه دارای درب بوده و به راحتی می توانید قندان را از قسمت بالایی جعبه خارج نمایید. این قندان جعبه مشبک به عنوان هدیه یا تزئینات منزل بسیار زیبا بوده و هدیه ای گرانبهاست. 

جنس قندان از فلز مس با روکش میناکاری اثر دست هنرمندان اصفهانی می باشد که دارای نقوش بسیار زیبا و چشم نوازی است. وزن قندان به همراه جعبه چوبی 250 گرم است و با طرحی که دارد دکوراسیون هر خانه ای را بسیار زیبا و چشم نواز می کند.

مشخصات مینا

نام قندان میناکاری
مدل جعبه مشبک
کاربرد تزئینی و مصرفی
ابعاد 9*12.5 سانتی متر
وزن 164 گرم
جنس مس
سازنده هنرمندان اصفهانی

مشخصات قاب/جعبه

ابعاد 11*11.3*14 سانتی متر
جنس چوبی
سایر وزن قندان به همراه جعبه چوبی 250 گرم ، جعبه درب دار و قابلیت درآوردن قندان از جعبه وجود دارد

یکی از هنر های اصیل ایرانی میناکاری است که دارای قدمت 5000 ساله ای می باشد. نام دیگر این هنر به میناسازی نیز شناخته می شود.

قابلیت درج لگوی تبلیغاتی سازمان ها و شرکت ها با لیزر

هدیه تبلیغاتی

 

 

اصفهان یکی از اصلی ترین مراکز تولید میناکاری های مرغوب در ایران است که هنرمندان و استادان بسیار باتجربه ای داشته و کیفیت کار آن ها به قدری خوب است که زبانزد همه شده است. میناکاری معمولاً بر روی سفال، مس، نقره ، طلا و ... انجام می شود که بیشترین کار بر روی مس انجام می گردد.

 

میناکاری

 

ظرافت طرح ها و نقوشی که روی ظروف خرید میناکاری شده دیده می شود به قدری زیاد است و مراحل انجام کار آن نیز به اندازه ای حساس است که ارزش نهایی کار میناکاری را بسیار بالا می برد. هنر دست استادان اصفهانی با ظرافتی خاص و نقوشی ریز و بسیار چشم نواز همگی بر روی این اثر هنری دیده می شود.

 

هنر میناکاری اصفهان

 

در مراحل ساخت میناکاری ابتدا استاد میناکار ظروف مورد نظر خود برای مثال ظروف مسی خام را انتخاب می کند که در کارگاه های مخصوصی این ظروف تهیه و تولید می شوند که به شکل های گلدان، بشقاب، قندان، تندیس ها، کاسه، شکلات خوری، گز خوری و ... می باشند.

 

میناکاری روی مس

 

این ظروف با لایه های لعاب سفید رنگ کاور می شوند که در آخر کار طراحی نقش ها بر روی این لایه انجام می شود. این مرحله نیز در کارگاه های مخصوصی انجام می شود که لازم است کل ظرف بسته به شکل آن با مواد پوشانده شود.

 

میناکاری اصفهان

 

پس از این لازم است یک بار این ظروف در کوره های مخصوصی پخته شوند بنابراین در کوره با حرارت بسیار بالایی ظروف را قرار می دهند. معمولاً سه الی چهار بار لعاب داده می شود و در هر بار، شی ء ، به کوره می رود و حدود 700 درجه حرارت می بیند تا رنگ لعابش ثابت شود.

 

پخت میناکاری

 

ظروف آماده کار به رنگ سفید بوده و هیچ طرح و نقشی بر روی آن ها دیده نمی شود. اینکه چه طرح و نقشی روی این ظروف خام قرار است ایجاد شود سلیقه و هنر دست استادان میناکاری است که هرچه با ظرافت و دقت بیشتری انجام شود نتیجه نهایی کار بسیار زیبا، چشم نواز و حیرت انگیز خواهد بود.

 

خرید میناکاری

 

اغلب این نقوش به قدری ریز و زیبا طراحی می شوند که هرکس به آن ها نگاه می کند باور اینکه این طرح ها توسط دست روی این ظروف ایجاد شده باشند برایش سخت است.

 

میناکاری روی فلز

 

در آخر پس از طراحی کل ظرف مجدد لازم است ظرف رنگامیزی شده درون کوره پخته شود تا رنگ ها روی ظرف تثبیت شوند. پس از انجام این کار محصول نهایی یک ظرف میناکاری بی نهایت ارزشمند، زیبا و گرانبهاست که برای تزئینات منزل، محل کار یا هدیه بسیار با ارزش و زیباست.

 

قیمت میناکاری

در مورد این محصول نظردهید